lørdag 30. april 2016

PROGRAM 2016



Torsdag 09.juni

12.00




Åpning av utstilling; Laila Heggedal og Grethe Flannum m.fl
Åpningstider alle dg: 12-18

Bekkegaten 6
17.30




17.30

Holmestand Kunstforening inviterer til kunstutstilling: Malerier og tegninger av Hildur Nesttun.


Bandkonsert med Kulturskolen
Holmestrand museum




Teltet
18.00Swing m/Swingklubben
 (værforbehold)
Fiskebrygga
18.00-21.00A/S Sveiseverket- døgnfluevirksomhet eller kompetansebedrift?  Lysbildekåseri v/ Fred Olav Guldager – Botne historielag.Aluminimumsmuseet
19.00Holmestrand GospelkorKulturYkirken
19.00
Slagerfestivalen 2016 med HUK/Byteateret
Biorama

Fredag 10.juni

17.30
18.00




18.00




Utstilling Galleri Trollhaugen
Hillestad Promenadeorkester
Ragnhild Rønningen, malerier
Sigrid Lia, akvareller

Åpning utstilling malerier,grafikk og tredimensjonal form. Hanne Dahl Karlsen
Åpningstider alle dg: 12-18



Trollhaugen på Gullhaug



Holmestrand museum
19.00


19.30

Slagerfestivalen 2016 med HUK/Byteateret

VOR(spill)
Biorama


Ødegårdbua
21.00Dulpen & Hakan rrc's creedence revivalØdegårdsteltet
Svein Tore Jensen spiller i før, etter og i pausen.
Lørdag 11.juni 
11.00Holmestrand Revmatikerforening


Hørselsforeningen


11.00-16.00Festivalmarked
Kiwanis serverer laks

Brygga


12.00

12.00


12.00-16.00

Åpning av Galleri 8

Eventyrstund og verksted: "MJAU" med Julie Vega Dah

Aktiviteter for store og små




Biblioteket

Brygga
12:00Pavliongkonsert med HUK
12.00Åpningsparade Hillestad Promenadeorkester og Skolekorpset.Går fra Dulpen
12:30Offisiell åpning v/ ordførerFiskebrygga
Swingklubben
Danseløven
13.45

14.15
Rotary - Nyskjerrigpris

Konsert med skolekorpset

Konsert med Hillestad Promenadeorkester
Fiskebrygga

Fiskebrygga
15.00DuunstevnetDuunhuset
16.00

17.00

MGP-Quiz  m/Jostein Pedersen

Åpning: "Botne-rommet"
Holmesyrand SardineCo AS og Melkefabrikken
LilleHolmestrand

Holmestrand museum


17:30


Hillestad Promenadeorkester åpner Ødegårdbua/festivalområde

Ødegårdbua
19.00

19.00
Slagerfestivalen 2016 med HUK/Byteateret

Goheart Mountain boys
Biorama


Ødegårdbua
22.30Nachspiel DJ v/Jostein PedersenTeltet/Ødegårdsbua
Søndag 12.juni 


11.00




17.00




Botne Skiklubb i samarbeid med Holmestrand Turistforening arrangerer en TUR-O tur for
barn og voksne.


"Vaskepott" forestilling med De damene



Oppmøte Botnestua



Biorama
12.00-16.00Åpen dagReidvintunet

Mandag 13.juni 
19.00Elevkonserter med Kulturskolen 3KKulturYkirken
Tirsdag 14.juni 
17.00Brødrene BaccusRove Gård
19.00Foredrag v/Vidar Ullenrød.  Kunstnerlivet i Holmestrand rundt forrige århundreskifte.         Aluminiumsmuseet
Onsdag  15.juni 
13.00Foredrag og omvisning på Hydro Holmestrand v/ fabrikksjef HallerakerAluminiumsmuseet
 18-21Swingklubben, West Coast Swing(værforbehold)Fiskebrygga
20.00
Opera og Viser. «Sterke kvinner
og skakke menn» Med May-Britt Forsberg Hovdenak,Hege Bålsrød og Kari Bergaplass.
Holmestrand Fjordhotell 
Torsdag 16.juni
18.00-20.30Swing med Swingklubben
(værforbehold)
Fiskebrygga
20.30Latinjazz m/Swinglett og Trio de Janeiro m/vennerTeltet/Ødegårdsbua
19.00 "Munchs bilder av det nye Norge". Foredrag om Munch og modernismen v/ Solfrid SakkariassenAluminiumsmuseet
Fredag 17.juni 
19.00

21.30
Sommerjazz med Espeseth Trio

Svein Tore og Hallvard
Biorama

Teltet/Ødegårdbua
22.30NOAH-konsert med StautTeltet/Ødegårdsbu

Lørdag 18.juni 

10.00-12.00

11.00
11.30
Metallverksted for store og små.

Holmestrand Trekkspillklubb
Buggegården
Aluminiumsmuseet

Brygga
Brygga

12.00Sjørøverfestival m.mBrygga
11.00-16.00Civitan/Civitan Gyda - Bacalao festUni/Kullboden
13.00Vestfold UkuleleklubbBrygga
Havnebassenget
14.00Vann-show
16.00

18.00
Filosofisk Garden Party - et samarbeid med Vestfoldfestspillene.
Grillsang med Svein Tore Jensen
Duunhuset

Ødegårdbua
19.00Hver gang vi treffes - Hengsrø Smie/Jensen GruppenBiorama
21.30  DJ LundhaugTeltet/Ødegårdsbua
Med forbehold om endringer.